Gards kumosiņš

Uzticības tirdzniecība

Saturs

  Tieši pēdējo gadu laikā augļus vai ziedus parasti atstāj nepieskatītus ar aprēķinu, ka cilvēki, kuri piestās un kaut ko paņems, atstās naudu atbilstoši cenrādim.

  uzticības tirdzniecība

  Mārupes novada pašvaldības pārstāve Ilze Žunda norāda, ka, skatoties no noteikumu viedokļa, tad arī piemājas tirdzniecība ir jāreģistrē. Tomēr domē nolemts tirdzniecību nelielos apmēros atbalstīt. Tas atspoguļo mūsu kā kopienas paražas un būtību, kad cilvēki viens otram uzticas.

  uzticības tirdzniecība

  Rīgas Stradiņa universitātes kultūras antropoloģe Ieva Puzo apstiprina, ka vietās, kur notiek tirdzniecība bez pieskatīšanas, cilvēki tiecas uzticēties apkārtējiem. Tas nozīmē, ka šīs vērtības tiek tvertas kā ideāls uz ko tiekties. Tāpat arī šādā veidā tiek tirgotas preces, kas nav dārgas.

  uzticības tirdzniecība

  Taču tai pat laikā tiekšanās uz labāku sabiedrību jau vien ir apsveicama. Mārupes domē norāda, ka tirgotājiem, kuri uzticības tirdzniecība sētas atstāj kādu nelielu daudzumu produktu vai ziedu, nodeva nav jāmaksā.

  uzticības tirdzniecība

  Savukārt vietās, kur tirdzniecība rit lielos apmēros un ilgstoši, tiem cilvēkiem gan vajadzētu izņemt tirdzniecības atļauju, kas mēnesī maksā 28 eiro. Arī Valsts ieņēmumu dienestā norāda, ka, dārzu labumus tirgojot nelielos apmēros, kas ir līdz eiro apgrozījums gadā, nodokļus nav jāmaksā.

  uzticības tirdzniecība

  Taču, ja ieņēmumi pārsniedz eiro, tad gan jāinteresējas par licences iegādi.