Vai šī informācija bija noderīga?

Opcijas apzīmējums

  • Biržas tirdzniecības platforma
  • Variants rosnano
  • Diagrammas apzīmējumu vai datu tabulas parādīšana vai paslēpšana

Irēna Arbidāne PwC nodokļu nodaļas vecākā projektu vadītāja Personāla opciju 1 jeb darbinieku akciju pirkuma tiesību plāns kļūst arvien populārāks Latvijā kā viens no darbinieku motivēšanas instrumentiem. Citur pasaulē jau gadiem darbinieki ir varējuši kļūt par uzņēmuma dalībniekiem, kas vairojis viņu ieguldījumu uzņēmumā un tā izaugsmi.

opcijas apzīmējums video pamācības turbo iespējas

Personāla akciju 2 vai opciju piešķiršana pēc būtības ir darbinieku atalgojuma veids, kura pamatdoma ir sasaistīt atalgojumu ar slepenas stratēģijas binārās opcijas attīstību peļņu. Kā darbojas personāla opciju plāns?

Individuālās aizsardzības simboli

Darbinieku motivācijas programmas ietver gan tūlītēju opcijas apzīmējums akciju piešķiršanu, gan personāla opciju piešķiršanu, ļaujot darbiniekam iegādāties akcijas noteiktā brīdī nākotnē. Salīdzinājumā ar tūlītēju akciju piešķiršanu personāla opcijas ir populārāks instruments, jo ļauj uzņēmumam motivēt darbiniekus ilgtermiņā, piedāvājot dažāda ilguma pārsvarā trīs gadu personāla opciju programmas.

opcijas apzīmējums kā nopelnīt labu naudu dienā

Personāla opcijas faktiski nozīmē darbinieka un darba devēja vienošanos par to, ka konkrētu darba devēja mērķu sasniegšana, piemēram, projekta īstenošana, budžeta izpilde vai peļņas līmeņa sasniegšana, ļaus darbiniekam nākotnē saņemt vai iegādāties parasti ar atlaidi noteiktu akciju skaitu.

Kā jau lielākā daļa atlīdzības, ko maksā par darba pienākumu veikšanu, arī personāla akciju vai opciju piešķiršana ir algota darba ienākums, kura apmēru aprēķina opcijas apzīmējums akciju tirgus vērtībai.

opcijas apzīmējums ja sekojat binārām opcijām

Darbiniekam pērkot akcijas ar atlaidi, par algota darba ienākumu uzskata tikai atlaidi. Ja akcijas piešķir bez maksas, darbiniekam nepiedaloties ar savu ieguldījumu, tad algota darba ienākums ir šo akciju tirgus vērtība.

Drošības simboli

Atkarībā no konkrētas valsts likumvides šis ienākums var būt apliekams vai neapliekams ar nodokļiem. Latvijā — labvēlīgs nodokļu režīms Daudzās valstīs ir ieviesti nodokļu atvieglojumi tieši personāla opciju piešķiršanai, lai vairotu darba devēju interesi izvēlēties šo ilgtermiņa darbinieku motivēšanas instrumentu.

opcijas apzīmējums kā atvērt bitcoin

Arī Latvijā jau kopš Iepriekš šo regulējumu interpretēja tā, ka akcijas piešķir tikai akciju sabiedrība AStātad personāla opcijas varēja piešķirt tikai AS vai analoģiska ārvalsts opcijas apzīmējums. Jaunā likumvide Ar šā gada janvāri IIN piemērošanas kārtība personāla opcijām ir mainīta, padarot to vēl labvēlīgāku. Pirmkārt, IIN likuma grozījumi precizē, ka personāla opciju plāna ietvaros darbiniekiem var piešķirt ne tikai akcijas, bet jebkādas kapitāla daļas, kas dod tiesības saņemt dividendes.

Tātad personāla opciju plānu varētu ieviest arī, piemēram, SIA vai analoģiska ārvalsts sabiedrība. Cita ļoti būtiska izmaiņa ir akciju pirkuma tiesību minimālā turēšanas perioda saīsināšana no 36 uz 12 mēnešiem.

Veiktspējas sīkdatnes

Tas liecina, ka šo grozījumu opcijas apzīmējums mērķis bija palielināt jaunuzņēmumu iespējas piesaistīt un motivēt darbiniekus, jo jaunuzņēmumu vērtība var strauji pieaugt arī gada laikā. Grozījumi precizē arī ierobežojumus bijušajiem darbiniekiem, atļaujot piemērot labvēlīgo nodokļu režīmu personāla opcijām, kuras izlieto ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā pēc darba attiecību izbeigšanas.

Īpašo režīmu nevarēs piemērot, ja darba devējs vai ar to opcijas apzīmējums persona piešķīrusi darbiniekam aizdevumu, kas nav atmaksāts līdz akciju pirkuma tiesību īstenošanas brīdim. Šī izmaiņa ieviesta, lai novērstu situāciju, kurā darbinieks faktiski iegādājas akcijas par darba devēja aizdotiem līdzekļiem.

Apple Footer

Taču opcijas apzīmējums iespēja, ka likumdevējs tuvākajā opcijas apzīmējums papildus grozīs Opcijas apzīmējums likumu, lai šo ierobežojumu nepiemērotu kredītiestādēm, Attīstības finanšu institūcijai, krājaizdevu sabiedrībām vai licencētiem patērētāju kreditēšanas pakalpojuma sniedzējiem. Šāds grozījums būtu ļoti aktuāls bankām, kuras gadu no gada jau izmanto personāla opcijas kā darbinieku motivēšanas instrumentu dažādās valstīs un vienlaikus var sniegt saviem darbiniekiem arī kreditēšanas pakalpojumus, piemēram, hipotekāro kredītu.

Nemainās arī prasība darba devējam divu mēnešu laikā pēc termiņa, līdz kuram darbinieki varēja pieteikties personāla opciju plānam, iesniegt informāciju VID. Bez šīs prasības izpildes personāla opcijām nevarēs piemērot labvēlīgo nodokļu režīmu, pat izpildot pārējās prasības.

Personāla opcijas, tūlītēja akciju piešķiršana, naudas prēmija Protams, pastāv arī citi darbinieku motivēšanas veidi, piemēram, tūlītēja akciju piešķiršana vai naudas prēmija, tomēr personāla opcijas ir ilgtspējīgs risinājums ar nodokļu ieguvumu. Tabulā parādītas atšķirības starp dažādiem darbinieku motivēšanas veidiem:.