Zobu balināšana | Stomatoloģijas klīnika Dental Shop - Rīgā

Mutes variants

Tagad regulāri tiek rīkoti izglītojošie pasākumi visu vecuma grupu pacientiem — grūtniecēm, jaunajiem vecākiem, sociāli aktīviem iedzīvotājiem.

mutes variants

Zobārstiem un higiēnistiem arvien biežāk atkārtoti jāapmāca pacienti, mutes variants mutes dobuma kopšanas līdzekļi, kuri mutes variants efektīvi viņu gadījumā. Vīrieši krietni vien biežāk ir tie, kas apmeklē zobārstu tikai tad, kad patiešām sāp.

mutes variants

Ir labi zināms fakts, ka regulāras rūpes par zobu veselību arī nopirkt pārdošanas iespēju uzturēt zobu un mutes veselību. Tas ietver ne vien zobu un mutes dobuma kopšanu, bet arī profilaktisku zobārstu apmeklēšanu divas reizes gadā. Un arī šajā rādītājā klišējiski, tomēr ar pētījuma datiem pierādīts, vīrieši krietni vien vairāk ir tie, kas apmeklē zobārstu tikai tad, kad patiešām sāp.

mutes variants

Šie skaitļi ir bēdīgi un atspoguļo zobārsta ikdienu un augstu kariesa izplatību Latvijas iedzīvotāju vidū. Negatīvā iepriekšējā pieredze, bailes un fobijas, vieglprātīga attieksme pret veselību veicina vizītes atlikšanu.

mutes variants

Tad, kad pie zobārsta ierodas pacients ar sāpēm, bieži vien ārstēšana ir saistīta ar manipulācijām, kas prasa krietni lielākas finansiālās izmaksas nekā profilakses pasākumi un regulāra zobārsta apmeklēšana, kā arī sāpošā zoba ārstēšanas prognoze dažos gadījumos pasliktinās vai kļūst apšaubāma, skaidro Darja Ķīse.

Latvijā tas bija tikai septītais, Lietuvā ceturtais, toties Igaunijā — otrais populārākais atbilžu variants.

No mutes mutē

Baltijas valstu iedzīvotāji gan bija vienisprātis, ka galvenais iemesls zobu tīrīšanai ir mutes variants pret kariesu. Pētījums ļauj secināt, ka ir svarīga ne tikai cīņa pret kariesu, bet arī svaiga elpa, kas visās valstīs bija trešais svarīgākais iemesls zobu tīrīšanai, kā arī smaganu veselība, kas bija viens no TOP5 atbilžu variantiem.

mutes variants

Pētījumā iegūtie dati apliecina — cilvēki apzinās, ka rūpes par mutes un zobu veselību palīdz novērst kariesu, rūpēties par smaganu veselību un nodrošināt svaigu elpu. Taču būtu vēlams, lai īpaši Latvijā arvien vairāk sāktu saprast, ka viss cilvēka ķermenī ir saistīts un ka mutes un zobu veselība ir viens no labākas vispārējās veselības stūrakmeņiem.

mutes variants