Meklē iespējas sākt cieto kviešu audzēšanu Latvijā :: Dienas Bizness

Kviešu iespējas, agroplatforma - Ziņas

Par graudiem Aleirona slānis Kviešu graudi ir aizsargāti no ārējās vides ietekmes ar vairākiem ciešiem slāņiem — aleirona slānis ir cieši savienots ar graudapvalku, kas aptver visu endospermu.

kviešu iespējas kā nopelnīt naudu invalīdam internetā

Aleirona slānis ir visvairāk nodrošinātā grauda daļa, kurā uzkrājas olbltumvielas, lipīdi un fermenti. Dīglītis Šī ir visvairāk bioloģiski aktīvā graudu daļa.

Pakistāna meklē iespējas kviešu eksportam

Dīglītīs atrodas grauda galā. Tas ir bagāts ar vērtīgām uzturvielām: taukiem, olbaltumvielām, ogļhidrātiem, minerālvielām kālijs, fosfors, magnijs, dzelzsE un B vitamīniem un fermenti. Šajā graudu daļā ir arī daudz polinepiesātināto taukskābju linoleja, linolēnskābesfosfatīdu lecitīna.

Kotiņi 2020. Ziemas kviešu - Skagen novākšana./ Farm Kotiņi, Winter Wheat - Skagen Harvesting

Dīglītis tiek izmantots tikai pilngraudu miltu kviešu iespējas, cit aveida miltiem kviešu iespējas ražošanas procesā tiek atdalīts. Klijas Klijas veidojas no graudapvalka un ir šķiedrvielu, B vitamīnu un minerālvielu avots.

Agro ziņas

Uztura speciālisti iesaka katru dienu ēst gramus klijas. Tāpēc, ja jūs ēdat gramus rudzu maizes, jūs saņemsiet nepieciešamo šķiedrvielu daudzumu.

Jāatzīmē, ka, lai iegūtu vajadzīgo šķiedrvielu daudzumu, jums katru dienu vajadzētu ēst 2 kg kartupeļu jeb 7 kg tomātu.

kviešu iespējas ir nepieciešami tirdzniecības roboti

Endosperma Graudu iekšējā daļa — endosperma — satur graudu galvenās barības sastāvdaļas — cietes un olbaltumvielas. Miltiem, kas pagatavoti no graudiem, kuru cietes graudi ir cieši saistīti, ir stiprs lipeklis, bet, ja cietes graudiņi nav kviešu iespējas un starp tiem ir gaiss, grauda struktūra būs miltaina un Galvenais mērķis miltu ražošanā ir iegūt pēc iespējas vairāk endospermas no graudiem.

Meklē iespējas sākt cieto kviešu audzēšanu Latvijā

Kas ir lipeklis? Iekšējā daļa jeb endosperma satur ļoti svarīgas uzturvielas — proteīnus, gliadīnu un glutenīnu, kas veido lipekli. Tie ir nešķīstoši ūdenī, tādēļ tos var ekstrahēt, izmazgājot saistīto cieti un citus materiālus. Lipeklis ir būtisks, lai pagatavotu kviešu miltu izstrādājumus, jo tas veido mīklas struktūru. Gliadīns nosaka viskozitāti un noturību, bet glutenīns — elastību un izturību, izvelkot mīklu.

Kviešu audzētājiem pavērsies jaunas iespējas

Miltu cepšanas īpašības ir atkarīgas no lipekļa daudzuma un kvalitātes. Jo spēcīgāks ir lipeklis, jo ilgāk mīklu var mīcīt.

kviešu iespējas kā nopelnīt naudu tagad, neieguldot naudu

Citas mīklas piedevas arī ietekmē lipekli un cepšanas kvalitāti. Lai iegūtu trauslas un maigākas struktūras ceptus konditorejas izstrādājumus, ieteicams iejaukt mīklā taukvielas, izmantot mazāk ūdeni un nepārslogot mīklu ar mīcīšanu.

Milti tiek iedalīti veidos atkarībā no lipekļa daudzuma un tiek marķēti ar lielajiem burtiem.

Rīsu, kviešu vai miežu pārslas: 3,6 grami Kukurūzas pārslas: 2,6 grami. Auzu pārslas: 0,33 grami. Parasti graudaugus veido olbaltumvielas, minerāli, piemēram, dzelzs, folskābe un ogļhidrāti. Kad mēs patērējam visas graudaugu daļas, to sauc par pilngraudu un tas ir veselīgākais variants. Labības iespējas bez cukura Tas ir ne tikai labākais bērni, diabētiķi vai veci cilvēki, drīzāk mums visiem vajadzētu sākt lietot šos veselīgos pilngraudus, nevis rūpnieciskos graudaugus.

No visiem graudu veidiem kviešiem ir visaugstākais lipekļa saturs, tādēļ tie ir piemēroti cepšanai. Kvieši un to veidi Kvieši tiek izmantoti dažādās jomās: uzturā, konditorejas izstrādājumos, lopbarībai, kosmētikas un farmācijas rūpniecībā.

Tirgu aptumšo Krievijas kviešu nodoklis Krievijā audzētie kvieši kļūst aizvien dārgāki valsts iekšējā kviešu eksporta nodokļa dēļ, un tas rada draudus globālajai kviešu tirdzniecībai kopumā. Krievijas valdība februāra vidū kviešu iespējas nodokli kviešu eksportam kā pagaidu risinājumu, bet jūnijā padarīja šo nodokli patstāvīgu. Kviešu eksporta nodoklis bija viens no Krievijas prezidenta Vladimira Putina centieniem saglabāt pārikas cenas valstī pieņemamas. Piemēram,

Kviešu Kviešu iespējas ģimene ir sadalīta 22 tipos, no kuriem vairāki ir plaši izmantojami — tie ir vienkāršie Triticum aestivum L. No šiem veidiem ir izstrādāti tūkstoši tipu — ar dažādām īpašībām. Parastie kvieši Parastie mīkstie kvieši ir visizplatītākais kviešu veids visā pasaulē.

Latvijā tradicionāli audzē tikai šāda veida ziemas un vasaras kviešus.

kviešu iespējas jēdzieni un iespēju veidi

Vasaras kviešu graudiem ir lielāks olbaltumvielu saturs nekā ziemas kviešiem. Cietie kvieši Durum cietie kvieši ir raksturojami ar īpaši augstu proteīna saturu, kas padara tos piemērotus izmantošanai makaronu nozarē. Šim graudu veidam ir nepieciešams siltāks klimats nekā Latvijā.

Līdz ar kopējā graudu pieņemšanas apjoma pieaugumu, šogad plānots uzsākt arī vaļēju bioloģiski audzētu graudu pieņemšanu un kaltēšanu Dobelē — lielākoties tās būs bioloģiski audzētas auzas, taču kaltētus lielmaisos pieņems un pirks arī bioloģiski audzētus rudzus, kviešus, miežus un pupas, kā tas darīts arī pērn. Graudu kulšanas sezonā darbosies arī graudu pieņemšanas punkti Gulbenē un Aucē.

Speltas kvieši Pēdējos gados Latvijā ir palielinājusies interese par negodīgi aizmirstiem speltas kviešiem, kas ir viena no senākajām graudaugu kultūrām, kura zināma jau kopš akmens laikmeta. Speltas graudi atrodas plēksnēs, kas kviešu iespējas graudu no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes un kaitēkļiem. Tieši šo plēkšņu dēļ speltas graudiem nav nepieciešams minerālmēslojums.

kviešu iespējas bināru likmes

Vai Tev ir kādi jautājumi? Raksti mums!