Atpakaļceļš

2. variants

Saturs

  Dalīties Drukāt Sākotnējie pierādījumi liecina, ka šis variants var būt saistīts ar paaugstinātu infekciozitāti, vakcīnas efektivitātes samazināšanos, paaugstinātu atkārtotas inficēšanās risku, salīdzinot ar citiem SARS-CoV-2 vīrusa variantiem.

  PVO klasificēja jaunatklāto vīrusa variantu kā bažas izraisošo angl.

  2. variants

  Infekcijas gadījumi konstatēti arī kaimiņvalstī Botsvānā. Pirmais zināmais apstiprinātā B. No ECDC eksperti novērtē Omicron varianta izplatīšanās iespējamību tuvākā nākotnē un ar to saistīto riska pakāpi diapazonā no augsta līdz ļoti augstam.

  2. variants

  Īpaša piesardzība jāievēro ceļotājiem, rekomendējot nedoties uz zināmajām skartajām teritorijām, atgriežoties veikt papildus drošības pasākumus, kas ietver testēšanu un pašizolāciju. Rekomendēts turpināt vakcinācijas procesu, it īpaši riska grupās un senioriem, kas nav vēl uzsākuši vakcināciju.

  Reaģējot uz saņemto informāciju par jaunatklātā Covid vīrusa paveida bīstamību un straujo izplatību, 2.

  2. variants

  variants valdība vakar pieņēma lēmumu liegt izceļot un ieceļot no Dienvidāfrikas Republikas, Lesoto, Botsvānas, Zimbabves, Mozambikas, Namībijas, Svazilendas, Malāvijas. Liegums iebraukt neattieksies uz Latvijas valstspiederīgajiem vai ES pastāvīgajiem iedzīvotājiem ar uzturēšanās atļauju Latvijā. Tāpat aizliegti ceļojumi un to organizēšana uz minētajām valstīm.

  2. variants